Açık havada aile boyu sinema keyfi

0
139

Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Bandırma Belediyesinin desteği ve Bandırma Sinema Amatörleri Derneği’nin katkılarıyla, General Balcı çamlığında açık hava sinema gösterimi ailelerle buluştu.

Açık hava sinema gösteriminde, yönetmenliğini Bandırmalı Tunç Başaran’ın yaptığı 1989 yapımı uzun metrajlı Türk sinema film olan ”Uçurtmayı Vurmasınlar” filmi seyirciyle buluştu.

Açık hava sinema gösterimine, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, eski Belediye Başkanı Dursun Mirza, yönetmen Tunç Başaran, meclis üyesi Nüvit Erten, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül, Bandırma Sinema Amatörleri Derneği Başkanı Ozan Ertuğrul, Çınarlı Çağdaş Derneği Başkanı Eyüp Demirezen ve sinemaseverler katıldı.

Eski bir geleneğin sürdürülmesinden oldukça memnun kalan vatandaşlar açık hava sinemalarıyla tekrar buluşmanın keyfini yaşadı. Eşi ve çocuğu ile beraber filmi seyretmeye gelen Aylin Ülkü, “Film gösterimini duyunca eşimi, oğlumu ve annemi alıp geldim. Bugün resmen çocukluğuma döndüm. Çocukluğumda ailecek açık hava yazlık sinemalara giderdik. Şu an o günlerdeki mutluluğu yaşıyorum neredeyse her şey eskisi gibi diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Bandırma Basın