AHBAP Bandırma hızlı başladı

0
89

Ünlü Sanatçı Haluk Levent’in kurduğu AHBAP Platformunun Bandırma ekibi çalışmalarına başladı. Pınar Kırcalı öncülüğünde çalışmalarına başlayan AHBAP Bandırma kısa sürede dokunduğu hayatlar ile fark yarattı.

Ozan Ertuğrul- Temmuz ayında kurulan AHBAP Bandırma kısa sürede dokunduğu yaşamlarla dikkat çekiyor. 82 gönüllüsüyle çalışmalarına devam eden AHBAP Bandırma Temsilcisi Pınar Kırcalı: “Temmuz ayının ortalarında çalışmalarımıza başladık. Bu kısa sürede yardıma muhtaç ailelere kıyafet ve eşya temini yaptık ve yardıma muhtaç iki çocuğumuza bayramlık alışverişi yaptık. Beli kırılan bir kedinin tedavisini yapırdık. Bandırmamızın yeşil alanlarından Atatürk Parkında çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdik. Kanser hastası olan bir aile babasının özel bir hastanede tedavisine başladık. Ayrıca ailenin 6 aylık kirasını ödedik, elektrik ve su faturalarını üstlendik, düzenli erzak yardımına başladık. Doğumsal kol felci olan 3 yaşındaki bir çocuğumuzu İstanbul’daki özel bir hastaneye gönderdik ve protezini yaptırdık. Tüm bu çalışmaları tamamen kendi imkânlarımızla ve bölgemizdeki hayırseverlerin bağışlarıyla gerçekleştirdik” dedi.

AHBAP NEDİR?

Ünlü sanatçı Haluk Levent’in kuruculuğunu yaptığı AHBAP Platformu, Anadolu kültür hazinesinin birleştirici ve dönüştürücü birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin olanaklarıyla geliştirerek geleceğe taşımak üzerine kurulu, dayanışmaya, paylaşıma ve sevgi üzerinden aidiyete dayalı değer sistemleri ile çalışan, bir işbirliği hareketidir. Her bireyin bedeli toplum tarafından ödenmekte olan sosyal, kültürel, hayati ihtiyaçlardan eşit olarak faydalanmasını savunan AHBAP, bu ihtiyaçlara acil erişim zaruretinde olan kişiler için, toplumsal dinamikleri ve dayanışma değerlerini harekete geçirerek kısa/orta/uzun vadeli çalışmalar yapmaktadır.

Bandırma Basın