Balıkesir’de huzur ve güven operasyonları devam ediyor

  0
  7
  tt

  Edremit ilçesi Altınoluk-İskele mahallesinde işyeri olan Ü.D. isimli şahıs, 2017 ve 2018 yıllarında Edremit ilçe merkezinde ikamet eden A.B. ve M.B. isimli şahısların kendisini silahla tehdit ederek ve darp ederek kendisine ait çekleri ve 10 … …. Plakalı aracını gasp (yağma) ettiklerini beyan ederek müracaatta bulundu.

  Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı unsurlarca, Edremit ilçesi Altınoluk-İskele mahallesinde meydana gelen “Yağma” olayının faillerine yönelik olarak Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden 04 Ocak 2019 tarihinde Edremit ilçe merkezinde A.B., M.B. ve S.B. isimli şüphelilerin ev ve eklentileri ile A.B. ve S.B. isimli şüphelilerin birlikte çalıştıkları işyerinde yapılan arama sonucunda,

  A.B. ve S.B. isimli şüphelilere ait işyerinde;
  (55) adet 7,65 mm çapında tabanca fişeği,
  (18) adet av tüfeği fişeği,
  (1) adet ruhsatsız av tüfeği,
  (10) gram esrar maddesi,
  (1) koçan mağdur Ü.D.ye ait kullanılmış çek dip koçanı ele geçirilmiş ve (1) adet çelik kasaya el konuldu.

  08 Ocak 2019 tarihinde, A.B. ve S.B. isimli şüphelilerin Edremit ilçe merkezinde bulunan ve birlikte çalıştıkları işyerinde el konulan çelik kasada yapılan arama sonucunda ise;

  (1) adet Browning marka 7,65 mm çapında ruhsatsız tabanca,

  (1) adet kuru sıkı tabanca,

  (19) ayrı çek koçanı içerisinde mağdur Ü.D. tarafından imzalanmış ve kullanıma hazır durumda 190 adet çek ele geçirildi.

  Adli makamların talimatıyla ele geçirilen suç eşyalarına el konulmuş olup, olay yerinde üzerlerinde bulunan (2) adet bıçak ile suçüstü yakalanan S.B. ve M.Ö. ile olayın azmettiricisi olan A.B. ve M.B. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı.

  Bandırma Basın

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here