Balıkesir’de Polis Kumarbazlara Göz Açtırmıyor

0
28

Balıkesir’de, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri bünyesinde oluşturulan özel ekibin, kumar oynatan ve oynayanlara yönelik düzenlediği operasyonda 11 kişiyi gözaltına alındı,

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel bir ekip, Karesi ilçesi Eski Kuyumcular Mahallesi Mekik Sokakta bulunan bir apartman dairesinde, kumar oynatıldığı ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Operasyonda, kılıç tabir edilen kumar oyununu oynarken 9 kişi suçüstü yakalandı.

Belirlenen adrese giren sivil polisler, kumar oynayan 9 kişiyi masa üzerinde dönen 6.765 TL para ile birlikte suçüstü yakaladı.

Düzenlenen operasyonda oyun masası üzerinden ve şahıslardan toplam, (6.765) TL para, para yerine geçen muhtelif renklerde (93) pul, (13) adet okey taşı, (2) deste iskambil kağıdı, (1) adet çetele bulundu. Şüphelilerden M. B.’nin üzerinde (1) adet ruhsatsız tabanca, (9) adet fişek ile (1) adet kapsam dışı bıçak ele geçirildi. İkamet içerisinde yapılan aramada ise (2) adet uyuşturucu kullanmak için özel olarak yapılmış kova olarak tabir edilen düzenek, (5) adet uyuşturucu hap ve bir miktar kenevir tohumu elde edilerek muhafaza altına alınmıştır.
M. B., S. Ö. ve İ. A. isimli şahıslar hakkında “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem, (9) şahıs hakkında ise 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi “Kumar Oynamak” kapsamında şahıs başı 1.225 TL olmak üzere toplam:11.125 TL idari yaptırım uygulandı. İkamette bulunan toplam:(11) şahıs hakkında “Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” ve “kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak” suçlarından ayrıca adli işlem yapılmak üzere Narkotik Şube Müdürlüğüne teslim edildi. “Kasten Yaralama” suçundan Aranan ve “Cezaevine Yasaklı Madde Sokma Suçundan” 1 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan M. B. adlı şahıs ise gözaltına alındı.

Bandırma Basın