Başaran’a Bakan’dan davet

0
105

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bandırmalı yazar Pakize Başaran’ı davet etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bandırmalı yazar Pakize Başaran’ın görüşme isteği üzerine kendisini Ankara’ya davet etti. Bakan Selçuk, yazar Başaran’a, makamında görüşmek üzere 15 Ağustos 2019 Perşembe günü, saat 11.00’de randevu verdi.

Ancak Başaran, bu davete sağlık nedenleriyle katılamayacağını belirtti. Bakan Selçuk’un nazik davetinin kendisini çok duygulandırdığını vurgulayan Pakize Başaran, şunları söyledi:

“Sayın Bakanımızın bu nazik daveti dolayısıyla çok duygulandım. Ancak bu davete sağlık nedenleriyle katılamayacak olmanın üzüntüsü içindeyim. Değerli Bakanımıza hem teşekkürlerimi, hem de özürlerimi iletirken, başarılı çalışmalarının sürmesini diliyorum. Milli Eğitim Bakanının, kültür ve sanata, yazarlara önem vermesi gerçekten takdire değer bir davranıştır. Çünkü cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ümüzün de vurguladığı gibi milli eğitimin temelini kültür ve sanat oluşturur.”

Yazar Başaran, “Ayrıca Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un daveti için benimle iletişim kuran Bakanımızın baş danışmanı Okan Bey, Bakanlık görevlilerinden Aynur Hanım’a da teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Bilindiği gibi, 2008 yılından bu yana Bandırma’da yaşayıp, ülkemizin tanınmış kadın yazarları arasında yer alan Pakize Başaran’ın 17 romanının yanı sıra öyküleri, şiirleri, söyleşileri ve röportajları ile radyoya uyarlanmış çok sayıda oyunları da bulunuyor.

ÖNDER BALIKÇI

Bandırma Basın