Bizim Çocuklarımız’dan Eğitim için Kampanya ve Destek Çağrısı

0
104

Bandırma’da faaliyet yürüten Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği, dezavantajlı çocukların eğitim yaşamına katkı sunmak için çalışma başlattı. Dezavantajlı konumdaki birçok çocuğun okulla buluşmasına ön ayak olan dernek, ilköğretim kurs programı için de kamuoyuna destek çağrısında bulundu.

Derneğin açıklaması şu şekilde:

Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği olarak Bandırma’daki dezavantajlı çocukların korunması ve haklarının gelişimi için sürdürdüğümüz çalışmaları bir üst seviyeye taşıyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda okul hayatı kesintiye uğrayan çocuklarımızın bir kısmını tekrar okula kazandırmayı başardık. Ekonomik yoksunluklar nedeniyle eğitim yaşamında zorluk yaşayan çocuklarımız için de dayanışma kampanyaları düzenliyor ve eksiklikleri kapatmaya çalışıyoruz. Bu konudaki dayanışma kampanyalarına daha da büyütmek için tüm Bandırmalılar’ın özellikle de iş insanlarının desteklerini bekliyoruz.

Diğer yandan okul yaşamından erken yaşlarda kopan ya da okuma yazması olmayan, yaşça büyük çocukların ilköğretim eğitimlerini tamamlayabilmeleri için, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde kurslarımız başlayacak.

Yaş sınırlaması bulunmayan kurslara katılımın artması için çağrımızın yaygınlaştırılmasını temenni ediyoruz.

Gelin hep birlikte kentimizin geleceği olan çocuklarımız için kurduğumuz dayanışma ağını büyütelim.

İletişim için: 0530 252 42 28

Bandırma Basın