Çöplükten çok amaçlı spor salonuna!

0
112

Şehit Pilot Üsteğmen Cemil Kaya okuluna modern spor salonu.

Yıllardır depo ve adeta çöplük amaçlı kullanılan Bandırma’nın TOKİ konutlarının bulunduğu bölgedeki Şehit Pilot Üsteğmen Cemil Kaya İlkokul ve Ortaokulu binasının alt katı modern ve çok amaçlı bir spor salonuna dönüştürüldü.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın organizasyonu sonucunda binanın 500 metre karelik bu bölümünün spor salonuna dönüştürülmesi işini Bandırma Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı üstlendi.

Vakıf Başkanı Yavuz Demiralay, proje bedeli 200 bin lira olduğunu belirttiği salonla ilgili şu bilgiyi verdi:

“Sayın Kaymakamımız, bu yerin spor salonuna dönüştürülmesi için bizden destek istedi. Hemen kolları sıvayarak işe koyulduk. Böylece bu salonu özel bir projeyle aynı zamanda bir yaşam alanı olarak ortaya çıkardık. Bu proje vakfımızın en önemli yatırımlarından biri oldu. 160 metre karesi fitnes alanı olarak planlanan bu salonda ayrıca halk oyunları çalışması, masa tenisi, okçuluk bölümleri ve oturma grubu bulunacak. Salonun spor alanı donatısını Bandırma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü yapacak.”

Spor salonunun yapımına Bandırma Kaymakamlığının yanı sıra okul müdürlüğü, okul aile birliği ve TOKİ başkanlığının katkıları bulunduğuna, bahçe düzenlemesinin ise Bandırma Belediyesi tarafından yapıldığına işaret eden Demiralay, “Salonun görsel çizimlerini ise Bandırmalı İstanbul Kültür Okulları Fen Lisesi Müdürü Selin KutluTataroğlu gerçekleştirdi. Salona destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNDER BALIKÇI

Bandırma Basın