“Düşler Parkı”nın ismi değişecek

  0
  13

  Erdek Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısı yapıldı.

  Belediye başkan vekili Nimet Kalafat’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 14 gündem maddesinin yanı sıra 4 ek gündem maddesi görüşüldü.

  Gündemde, Turan Mahallesi’nde balıkçı barınağı amaçlı 1/5.000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı yapılması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yazısı da yer aldı. İlgili kurumların, yerinde bulunan balıkçı barınağının yer seçiminin uygun olmadığı, dere yatağından gelen kumun, barınak içine dolduğuna dikkat çekilirken gerekli düzenlemelerin yapılması ve önlemlerin alınması istemi meclis tarafından da uygun görüldü.

  Otopark yönetmeliğine göre otopark bedelinin belirlenmesi için yerleşim bölgelerinin gruplara göre ayrılması kabul edildi.

  “DÜŞLER PARKI”NIN İSMİ DEĞİŞECEK

  Gündemde, belediye başkanlığı tarafından getirilen “Düşler Parkı”nın isminin değiştirilmesi önerisi de görüşüldü. Öneride, “Düşler Parkı”nın isminin değiştirilmesi isteminde, “İlçemiz Alaattin Mahallesi’nde bulunan ‘Düşler Parkı’nda, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçemiz öğretmenlerinin katılımıyla fidan dikimi yapılmış olup dikilen bu fidanların korumaya alınması ve bahsi geçen parkın isminin değiştirilerek öğretmenlere ithaf edilmesi konusunda meçli kararı alınmasını arz ederim” deniliyordu.

  Öneri, İnceleme ve Araştırma Komisyonu’na gönderildi.

  Önder BALIKÇI

  Bandırma Basın

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here