Ecevit Karakoyun ”Her önüne gelenin Şehit ve Gazi isimlerini kullanarak dernek ve vakıf kuramayacak”

0
57

Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanlığımız tarafından başlatılan çalışmada bundan sonra her önüne gelenin Şehit ve Gazi isimlerini kullanarak dernek ve vakıf kuramayacak.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’un imzası ile TBMM’ye verilen önergede “İçişleri Bakanlığına ‘şehit’ ve ‘gazi’ isimlerinin derneklerde kullanılmasıyla ilgili yetki veriyoruz. Herhangi bir dernek bundan sonra ‘gazi’ ve ‘şehit’ kelimelerini kullanacaksa İçişleri Bakanlığından izin almak zorunda kalacak.” yapmış olduğumuz çalışmalar nihayetinde başarıya ulaşmıştır.

Şehit ailelerimizin ve gazilerin haklarını korumak adına dernek olarak yoğun bir çaba harcadık ve nihayetinde uğraşlarımız netice verdi.bundan sonra Şehit ve Gazi ismini kullanarak hiç kimse bizlerin üzerinden istismar yapamayacak, bu isim adı altında rant sağlayamayacak dedi.

Son zamanlarda plaket,dergi,gazete vb materyaller ile evlere,işyerlerine,resmi kurum ve kuruluşlara giderek Şehit aileleri ve Gaziler adına yardım topladıklarını söyleyen istismarcı kişi ve kuruluşların çoğaldığını ve yapılan bu istismarın vatan ve millet için can vermiş kan vermiş şehit ailelerini ve Gazileri derinden yaraladığını vatandaşlarımızın bu tip kişi ve kurumlara itibar etmemesini temenni ediyorum.

Ecevit KARAKOYUN

Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bandırma Temsilcilik Başkanı

Bandırma Basın