Kılkışlı’nın meclis baskısı!

0
114

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı ve yönetim kurulu, “Sevgi Yolu” üstünde, “güneşi çalan” yeni binalarının 1-2-3-4-5-6. katlarındaki ofis odalarını ihaleyle kiraya çıkardığı halde en değerli yer olan zemin katın ihalesini bir türlü açıklamıyor. Amacının, bu yeri daha önce işleten “Öztaylan Pastanesi”ne vermek olduğu öne sürülüyor.

Kılkışlı’nın, bu konuda tek yetkili olan Ticaret Odası meclis toplantısında üyelere, “Biz kamu kuruluşu değiliz. Kiralayacağımız mülkleri ihaleye çıkarmak zorunda değiliz. Mülkümüzün değerini kendimiz belirleyip istediğimiz kişiye kiralayabiliriz” dediğini duyuyoruz. Birçok meclis üyesi buna tepkili. Bandırma Ticaret Odası’nın çıkarları doğrultusunda zemin kat dahil, tüm katların ihaleye çıkması ve en yüksek parayı veren kişiye kiralanması gerektiğini söylüyorlar, haklı olarak. Oda meclisinde yer alan birçok üyenin, ileride sorumlu duruma düşmemek adına zemin katın ihalesiz kiralanmasına olumlu bakmadıklarını biliyoruz.

Kılkışlı’ya önerimiz, meclis üyelerine baskı yaparak, zemin katın ihaleye çıkarılmaması kararını meclisten geçirip, sorumluluğu ona yıkmak yerine konuyu hukukçulara danışmasıdır. Ya da yasa ve yönetmelik dışı ihalesiz kiralanması için uğraş verdiği zemin katı kararını meclise yıkmak yerine yönetim kurulu olarak almalıdır. Bakalım o zaman ne olacak?

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı’nın, zemin kat konusunda cansiperane verdiği uğraşa şaşmamak elde değil. Keşke aynı uğraşı, yıllardır sessizliğe büründüğü Bandırma’nın sorunlarının çözümü için katkı sağlama konusunda da görebilsek! En azından, başkanlığını yaptığı Oda yönetiminin, Bandırma’yla ilgili çeşitli konular hakkındaki düşüncelerini öğrenebilsek!

Önder BALIKÇI

Bandırma Basın