Şenocak ve üniversite

  0
  8
  tt

  Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, geç de olsa doğru bir karar alarak, ilahiyatçı Dr. İhsan Şenocak’ı salonuna sokmadı.

  Şenocak, son dönemlerde, kadınlara yönelik anlamsız ve hiçbir ilmi gerekçeye dayanmayan, çirkin ifade ve değerlendirmeleriyle dikkati çekiyordu.

  “Üniversite yönetimi, geç de olsa bu kararı aldı” dememin nedeni şu:

  Şenocak’ın, Bandırma’daki bir derneğin organizasyonunda, üniversite salonunda vereceği sözüm ona konferansa Bandırma’dan, sosyal medyadan tepkiler gelmese üniversite yönetimi herhalde bu kararı almayacaktı.

  Anlayamadığım konu şu:

  Üniversitenin, bu etkinliklerle ilgili daire başkanlığı, salonunda konferans verecek kişilerin konumlarına, özgeçmişlerine, yaptıklarına hiç bakmaz mı? Bu konuda ciddi bir araştırma yapmaz mı? Önüne gelene kapılarını açar mı?

  İhsan Şenocak ismi gündeme gelir gelmez, üniversite yönetimi, kapılarını açmama kararını son güne bırakmadan hemen “hayır” diyerek ortaya koymalı ve bu kararını kamuoyuna duyurmalıydı.

  Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin, etkinlikler için kapılarını açtığı kişilere çok daha dikkat etmesi gerekir. Yoksa kendisi de tartışılır duruma gelir.

  Önder BALIKÇI

  Bandırma Basın

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here