Sökün şu BALPARK tabelalarını!

  0
  25

  Uzun bir süre önce, Bandırma Belediye Meclisi ve Balıkesir Belediye Meclis üyesi Mimar Şerafettin Engüdar’ın açtığı bir dava sonucunda mahkeme, Balıkesir Büyükşehir’e bağlı BALPARK’ın, Bandırma’nın cadde ve sokaklarındaki paralı otopark uygulamasını iptal etti. Etti de ne oldu?

  Mahkeme kararına karşın BALPAK, Bandırma’nın birçok caddesinde otopark parası almayı büyük bir pişkinlik ve umursamazlık içinde sürdürüyor. Peki, Bandırma Belediyesi ne mi yapıyor? Sadece bakıyor! Başka ne mi yapıyor, belediye yöneticileri? Gazeteci olarak kendilerini arayıp, bu durumu ilettiğimizde, “Vatandaşlarımız, BALPARK’a kesinlikle otopark parası ödemesinler” demekle yetiniyorlar.

  Yetmez! Biz ne kadar yazıp vatandaşları uyarsak da, Bandırma’da yaşayıp durumu bilmeyen veya başka kentten gelmesi nedeniyle mahkeme kararından hiç haberi olmayan vatandaşlar, hâlen otopark parası ödüyorlar.

  BALPARK’ın, bu uygulaması önceki yıl Erdek’te de vardı. Mahkeme, Erdek Belediyesi’nin başvurusu sonucu BALPARK uygulamasını yasa ve yönetmeliklere aykırı bularak iptal edince Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı hemen ne yaptı, biliyor musunuz? Zabıtaya derhal bu BALPARK tabelalarını söktürdü.

  Sarı, yapıyor ama bizim Bandırma Belediye Başkanımız Mirza, hâlen, Aziz Nesin’in öyküsündeki gibi, “Dur bakalım, ne olacak?” sözü örneğindeki gibi bakıyor. Bu arada vatandaşların da BALPARK’a yasa dışı ödeme yapmalarına seyirci kalıyor!

  Sayın Mirza, “Vatandaşlarımız BALPARK’a ödeme yapmasın” demek yetmez. 4,5 yıldır Güney Marmara’daki CHP’li belediyelere adeta kan kusturan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden neden korkuyorsun ki? Erdek Belediyesi kadar da mı olamıyorsun?

  Sök at, hâlen vatandaşlardan haksız para toplayarak hem mahkeme kararını, hem de Bandırma Belediyesi’ni takmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma’daki şu BALPARK tabelalarını!

  Önder BALIKÇI

  Bandırma Basın