Tespihli Ali Ertek

0
50

* Erdek Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısı, belediye başkan vekili Nimet Kalafat’ın başkanlığında yapıldı. 14 normal, 4 ek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı yaklaşık bir saat sürdü.

* Toplantı boyunca AKP’li Ali Ertek’in, elindeki tespihi sallaması ilginç bir görüntü oluşturdu. Sonunda başkan vekili Nimet Kalafat, dayanamayarak, “Ali, şu tespihi sallamayı bırak!” diyerek uyarmak zorunda kaldı. Kalafat’ın bu doğru uyarısına sessiz kalan Ertek’in, yine de tespihini bırakmadığı gözlendi.

* Bazı vatandaşların, belediyeye ait mülkleri, 10 yıllığına kiralamak isteğiyle ilgili başvuruları da görüşüldü. Başkan vekili Kalafat, istekte bulunulan bu yerlerin kiralanması isteğinin ihaleye çıkarılması için Encümene yetki verilmesi gerektiğine işaret etti. AKP’li Ertek, oylamalarda, “süre uzun” gerekçesiyle “ret” oyu kullandı. Bu arada, bu konularla ilgili komisyonda yer alıp “olur” verdiğini belirten AKP’li Pakize Ciciler, bu yerlerin Encümen aracılığıyla ihaleye çıkarılması için “evet” oyu kullandı.

* Toplantıda, Alaattin Mahallesi’ndeki “Düşler Parkı”nın isminin değiştirilerek, öğretmenlere ithaf edilmesi konusu da görüşüldü. Belediye başkanlığı tarafından getirilen bu öneri, görüşülüp değerlendirilmek üzere ilgili komisyona gönderildi.

Bir yanımın da eğitimci olmasına karşın “Düşler Parkı”nın isminin değiştirilmesini doğru bulmuyorum. Çünkü bir park için “Düşler Parkı” çok güzel bir isim. Tabii ki, öğretmenlerimiz bizim gözbebeğimiz. “Düşler Parkı”na 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde fidan dikmeleri elbette ki anlamlı ama bunun için parkın büyüleyici o isminin değiştirilmesi bence doğru değil. Erdek’te, saygıdeğer öğretmenlerimize ithaf edilecek başka yer bulmak o kadar zor mu

Önder BALIKÇI

Bandırma Basın