Türk Hava Kurumu Kâğıt Model Uçak Yarışması düzenlendi

0
99

Türk Hava Kurumu Bandırma Şubesi tarafından İlk ve orta dereceli okul öğrencilerine yönelik Kâğıt Model Uçak Yarışması düzenlendi.

6. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Selahattin Akalp:

“Havacılık sevda meselesidir arzu meselesidir. Sizleri böyle havacılıkla iç içe göklerde bulunan istikbali yakalamak için uğraşırken görmek beni çok mutlu ediyor, sizleri canı gönülden kutluyorum. Bir çoğunuzla birlikte göklerde görev yapmak istiyorum”

Türk Hava Kurumu Bandırma Şubesi tarafından Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında İlk ve orta dereceli okul öğrencilerine yönelik Kâğıt Model Uçak Yarışması düzenlendi.

Türk Hava Kurumu (THK) Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler Bandırma Orta Okulu Spor Salonu’nda yapılan yarışmalara 40 okuldan 10 bin öğrencinin okullarında yapılan elemelere katıldığını, 72 öğrencinin ise yarışma birincisi olarak final müsabakası yapacaklarını söyledi.

Memişler,” Amacımız çocuklarımızın araştırmaya sevk etmek, el becerilerinin artması, birlikte iş yapma ve yaratıcılıklarının gelişmesini hedefliyoruz” dedi.

Final yarışmalarında; 1. ve 2.sınıflarda:1-Yusuf Arslan (Yaman Egeli İlkokulu)2-Can Aktaş (Hürriyet İlkokulu)3-Batuhan Kuşçu (Çalışkanlar İlkokulu)

3. ve 4. Sınıflarda:1-Ahmet Ali Tahsin (Fatih İlkokulu)2-Nur Muhammer Bilgi (Ticaret Odası İlkokulu)3-Atakan Kondu ( (Şehit Süleymanbey İlkokulu)

5. ve 6. Sınıflarda:1-Mehmet Eren Ergün (Korgeneral Enver Akağlu Ortaokulu)2-Soner Bali (Fatih Ortaokulu)3-Harun Doğan (Aksakal Umut Akkaya Ortaokulu)

7. ve 8.sınıflarda:1-Güvenç Engin (Yaman Egeli Ortaokulu)2-Enes Berk Ören (Eti Maden Ortaokulu)3- Caner Can (Hasan Atlı Ortaokulu) dereceye girerek çeşitli hediyeler ve maket uçak kiti kazandılar.

Öğrencilerin hediyeleri Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Ok, 6. Ana Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Selahattin Akalp,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü,Belediye MeclisÜyesi Hüseyin Koçyiğit tarafından verildi.

Tören sonunda öğrencilere hitap eden 6. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Selahattin Akalp, Havacılığın bir aşk meselesi olduğuna dikkati çekerek şunları aktardı:

“Sevda meselesidir arzu meselesidir. Sizleri böyle havacılıkla iç içe göklerde bulunan istikbali yakalamak için uğraşırken görmek beni çok mutlu ediyor, sizleri canı gönülden kutluyorum, bir çoğunuzla birlikte göklerde görev yapmak istiyorum” dedi.

Ahmet PESEN

Bandırma Basın